botox

wypełniacze

BOTOX & WYPEŁNIACZE

Nieoperacyjne usuwanie zmarszczek jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej na świecie. Daje bardzo dobre efekty wizualne, jest bezpieczne, odwracalne i można je wykonywać w każdym wieku.
Zmarszczki ulegają spłyceniu lub całkowitemu zanikowi, a do wykonania zabiegu możesz wykorzystać dwa różne rodzaje preparatów. Działają one albo poprzez wypełnienie i odżywianie skóry, albo jako środek rozluźniający mięśnie i w konsekwencji wygładzają naszą skórę.
obie metody są odwracalne, a użyte przez nas substancje zostają wchłonięte przez organizm bez pozostawiania śladu.

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w ludzkim ciele - głównie skórze, niestety z biegiem lat jego ilość zanika. Dlatego poprzez jego dostarczenie zapewniamy niejako dodatkowe źródło. Zabiegi kwasem hialuronowym dają efekt niemalże natychmiastowy - nie wymagają prób alergicznych, ale nie są wykonywane raz na zawsze.
Efekt utrzymuje się około 9-12 miesięcy. Zaletą podawania tego kwasu jest całkowita odwracalność oraz stymulacja naturalnych procesów w naszej skórze, co stanowi niebywałą wartość dodaną do samego zabiegu.

Toksyna botulinowa to zupełnie inny sposób radzenia sobie ze zmarszczkami. Blokuje ona połączenie nerwów i mięśni, czyli tak zwane synapsy, co w konsekwencji powoduje rozluźnienie mięśni i prostowanie zmarszczek. W medycynie estetycznej stosujemy bardzo małe dawki tej toksyny, dlatego mimo jej silnego działania jest ona całkowicie bezpieczna i nie może być mowy o toksyczności ogólnoustrojowej.
Dawkę dobieramy indywidualne do Pacjenta, a pierwszy efekt staje się widoczny po 3 dniach, przy czym ostateczny wygląd uzyskujemy po około 2 tygodniach od wykonania zabiegu. Efekt utrzymuje się od 4-6 miesięcy, po tym czasie zabieg możemy powtórzyć. Natomiast jeśli Pacjent nie chce jego powtórzenia to podobnie jak w przypadku wypełniaczy i tak dostaje pewien "bonus". W tym przypadku dzięki temu, iż przez kilka miesięcy nie wykonywaliśmy ruchów powodujących marszczenia, nasza skóra naleźycie odpoczęła i wygląda młodziej.

EURODENT - Centrum Implantologii i Stomatologii
© 2012 designed by Studiomanix.pl

Wersja językowa / Language